Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego na pierwszym planie!

 

Znane od dawna straty ponoszone przez nasze społeczeństwo z powodu uczestnictwa w ruchu drogowym są jeszcze jednym z wielu dotychczas nierozwiązanych skutecznie problemów. Z nadzieją obserwujemy zapowiedź działań rządowych mających na celu zmiany legislacyjne, budowę i modernizację nowych dróg i co bardzo istotne skupienie uwagi na pracach od podstaw nad zmianą podejścia do edukacji najmłodszych uczestników ruchu. Działania edukacyjne wśród najmłodszych przyszłych kierowców wpisują się od dawna w podstawowe zadania statutowe naszego Stowarzyszenia M.K.W, z satysfakcją przekazujemy najnowsze informacje na ten temat z przysłowiowego Olimpu.

Podczas I Konwentu Marszałków Województw RP jednym z ważniejszych poruszanych tematów była kwestia bezpieczeństwa ruchu drogowego, nowe podejście do planowania strategicznego rozwoju kraju. Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przedstawiał dotychczasowe i planowane działania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego edukacyjne i mające rzeczywisty wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wśród tych pierwszych wymienił kampanie społeczne skierowane do osób powyżej 60 roku życia, podnoszące temat niechronionych uczestników ruchu drogowego, oraz działania mające na celu wprowadzenie wychowania komunikacyjnego do szkół.

Omówił również opracowane na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Wytyczne zarządzania prędkością na drogach samorządowych” (X-XI 2016 r.), zawierające wskazania w zakresie skutecznych metod eliminowania przypadków jazdy z nadmierną prędkością, których publikacja planowana jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Będziemy z uwagą obserwować napływające informacje z agencji rządowych, sejmu, senatu oraz wielu innych rządowych i pozarządowych instytucji zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem szkolenia i edukowania najmłodszych uczestników ruchu.

Będziemy również wdzięczni za wszelkiego rodzaju uwagi, sugestie i oczywiście propozycje dotyczące konkretnych działań w tym zakresie przesyłane na nasz adres.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz