Konferencja Burmistrza Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Wawer z Zarządem M.K.W.

W dniu 1 lutego z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Wawer M.St. Warszawy Pana Łukasza Jeziorskiego obyło się pierwsze tegoroczne robocze spotkanie z przedstawicielami zarządu Motor Klub Wawer. Celem spotkania było przedstawienie planu współpracy na najbliższe półrocze dotyczące organizacji na terenie dzielnicy dwóch imprez poświęconych edukacji komunikacyjnej wśród młodzieży szkół podstawowych i licealnych.

Ustalono również , że zostanie zorganizowane w lutym br spotkanie z dyrektorami szkół na którym szkoleniowcy z M.K.W przedstawią konkretne propozycje dotyczące zakresu szkoleń komunikacyjnych pod kątem przygotowania wszystkich chętnych uczniów do uzyskania karty rowerowej.

Proponowany termin imprezy mającej na celu dotarcie do jak największej grupy młodych uczestników ruchu to 27.05 br. Kształtowanie postaw poprzez podniesienie świadomości o istniejących zagrożeniach wynikających z nieznajomości lub nieprzestrzegania zasad B.R.D. to przecież jeden z wielu celów zapisanych w statucie MKW.

Piknik na plebani 13.06 br. cykliczne integracyjne spotkanie społeczności wawerskiej jest miejscem do promowania zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dobrą okazją do zademonstrowania osiągnięć kolegów z sekcji zabytkowych pojazdów jednośladowych, pokazów sprawnościowych ratownictwa drogowego oraz innych podobnych atrakcji.

M.K.W już od wielu lat uczestniczy na zaproszenie Proboszcza Kościoła Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie Księdza. Marka Doszko w tej parafialnej imprezie wpisującej się doskonale w działania statutowe naszego klubu.

Jeszcze jedną istotną poruszoną sprwą bo wychodzącą naprzeciw projektowi elektromobilności, inicjatywie rządowej była chęć zapoznania Pana Burmistrza z pracami nad realizacją projektu rekonstrukcji napędzanego elektrycznie polskiego skutera OSA – był demonstrowany podczas zeszłorocznego Pikniku Na Plebani.

Zarząd Dzielnicy przyjął honorowy patronat nad zaproponowanym przez Zarząd MKW programem o czym poinformował Nas Pan Burmistrz Łukasz Jeziorski.


Prezes M.K.W Włodzimierz Gąsiorek serdecznie podziękował w imieniu własnym oraz Zarządu M.K.W. za rozmowę i poświęcony czas.

redakcja D.G

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia Motor Klub Wawer. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Konferencja Burmistrza Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Wawer z Zarządem M.K.W.

  1. Pingback: sikiş

Dodaj komentarz