O nas

Historia powstania Stowarzyszenia Motor Klubu Wawer.

Inspiracją założenia Klubu jest fatalna sytuacja w dziedzinie bezpieczeństwa na naszych drogach, a szczególności tragiczny bilans wypadków śmiertelnych, którym ulegają ludzie młodzi.

Przodują w tej statystyce motocykliści. I nic dziwnego, bo dziś praktycznie motocyklistów nikt nie szkoli. Ten stan rzeczy zaczęliśmy już zmieniać, chcemy zatrzymać lawinę wypadków. Mówimy stop śmierci na drogach. Opracowaliśmy plan poprawy bezpieczeństwa szczególnie w odniesieniu do młodzieży. Do realizacji ambitnych zadań zgromadziliśmy znaczący potencjał intelektualny składający się z najlepszych fachowców branży motoryzacyjnej w tym ekspertów, pedagogów i trenerów sportów motorowych. Stworzyliśmy znaczące zaplecze medialne w prasie, radio i TV. Spośród prawie 100 członków klubu wymienić wypada rzeczoznawców techniki samochodowej i ruchu drogowego, aktualnych i byłych mistrzów w różnych dyscyplinach sportów motorowych, dziennikarzy, przedstawicieli przemysłu i biznesu. Dla naszego planu działania zyskaliśmy przychylność członków Parlamentu i Rady Bezpieczeństwa ruchu Drogowego. Możemy i chcemy wiele zrobić dla poprawy stanu bezpieczeństwa oraz zagospodarowania wolnego czasu młodzieży. W planach naszych znaczące miejsce ma organizacja Turniejów o tematyce Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz imprezy dla środowisk niepełnosprawnych kierowców. Proponujemy nawiązanie szerokiej współpracy szczególnie przy popularyzacji zagadnień związanych z motoryzacją i ruchem drogowym. Razem zrobimy więcej. Mile widziane będą firmy, które chciałyby włączyć się do współpracy na rzecz zagospodarowania czasu wolnego młodzieży i poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Klub prowadzi szkółkę motocyklową.

Wznowił produkcję motocykla o znanej nazwie WFM .

W Motor Klubie Wawer można nabyć nową WFM-kę 125 cm3 i 50 cm3 oraz części do starej WFM-ki, opony do jednośladów, proponujemy tuning silników dwusuwowych.

Motor Klub Wawer mieści się w Radości przy ul. Wisełki 10
Tel/fax 22 615 71 87