V rodzinny piknik aniński

Aniński piknik po raz piąty

To doskonała okazja, by spotkać się w Aninie z sąsiadami i ze znajomymi, wspólnie zatańczyć poloneza, zjeść pyszne ciasta anińskich parafianek i posłuchać dobrej muzyki na żywo. 5. Aniński Piknik Rodzinny odbędzie się w tym roku w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca — tradycyjnie na terenie kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Rzeźbiarskiej 46.

— Jak co roku przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla małych i dużych — zapowiada Renata Żukowska, inicjatorka pikniku. — Od spektaklu edukacyjnego dla maluchów, przez punkt medyczny, w którym będzie można zbadać swoją wątrobę, aż po koncert święcącego triumfy na festiwalach zespołu Retrospektakl— dodaje.

Ale to nie wszystko. Na gości czekają także gry, konkursy z nagrodami, rowery poziome, rekonstrukcje historyczne. Będzie można spotkać przedstawicieli rady osiedla, parafialnego Caritas, WCK Filii Anin, harcerzy czy członków anińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku będzie ekologia.— Mieszkając w Aninie, mamy szczęście obcować z piękną przyrodą. Tym bardziej nie możemy być obojętni wobec problemu zanieczyszczenia środowiska, którego skutki widzimy i czujemy na co dzień — zgodnie przyznają organizatorzy. Dlatego w programie znalazły się spotkania poświęcone ekologii, a goście zachęcani są do przynoszenia na piknik własnych kubków i sztućców. Tym, którzy nie będą mieli ich przy sobie, jedzenie i napoje, za drobną dopłatą, zostaną zaserwowane w biodegradowalnych naczyniach.

Jak co roku będzie też możliwość wsparcia dzieła budowy anińskich organów. — To już ostatnie miesiące zbiórki i ostatni moment, by dołożyć swoją cegiełkę do tego historycznego dzieła — dodaje Renata Żukowska.

Do zobaczenia na pikniku!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz