ŚWIATOWY DZIEŃ RADIA

Wszystkiego najlepszego radiowcom i słuchaczom z okazji 9. Światowego Dnia Radia – życzy dyrektor Radia Warszawa, ks. Mariusz Wedziuk. W tym roku będziemy obchodzili także swoje 30-lecie. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi znaczenia radia jako środka komunikacji na świecie.

O historii Radia Warszawa mówi dyrektor, redaktor naczelny ks. Mariusz Wedziuk.
W tym roku będziemy celebrowali, świętowali naszą 30 rocznicę powstania. 1 października 1991 roku powstało w Miedzeszynie. Zostało założone przez ks. Tadeusza foto. Radio WarszawaŁakomca, proboszcza ówczesnej parafii w Miedzeszynie. Nazywało się początkowo „Radio Miedzeszyn” Kiedy powstała diecezja warszawsko-praska, radio stało się jej rozgłośnią. W 1996 roku przeniosło się na Pragę, na ulicę Floriańską, tuż obok katedry. Zmieniało swoją nazwę kilka razy, było Radiem Warszawa, później Radiem Warszawa-Praga, Radio Plus-Praga, Radio Praga. W 2006 roku na powrót stało się Radiem Warszawa – tłumaczy dyrektor.

Swoje życzenia kieruje zarówno do pracowników, jak i słuchaczy.

– Chciałbym serdecznie podziękować naszym pracownikom za oddaną, uczciwą. sumienną i profesjonalną pracę. Ale także podziękować słuchaczom, bo my jako radiowcy jesteśmy sługami słuchaczy i bez słuchaczy nie istniejemy.

 Dlatego dziękujemy naszym słuchaczom, ale także zapraszam nowych słuchaczy zwłaszcza teraz w bieżącym roku 30-lecia naszego istnienia – dodaje.

Światowy Dzień Radia powstał w 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii podczas 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku.

Greta Laura Sulik

żródło: Wiadomości Radio Warszawa

XXX lecie Radio Warszawa.

Radio Warszawa od wielu lat towarzyszy działalności Motor Klub Wawer i wspiera działania na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego naszej lokalnej społeczności. Dzisiaj z okazji wspaniałego jubileuszu trzydziestolecia rozpoczęcia swojej misji pragnę w imieniu członków i sympatyków przekazać na ręce Szanownego Księdza Dyrektora Radio Warszawa wyrazy podziękowania za wielokrotne udzielenie anteny i pomoc w realizacji oraz promocji wśród słuchaczy radia problemów fatalnego wciąż stanu bezpieczeństwa na drogach.

Księże Dyrektorze proszę przyjąć szczere gratulacje oraz słowa uznania dla całego zespołu Radio Warszawa, któremu życzymy wielu wciąż nowych wyzwań i satysfakcji z osiąganych sukcesów.

Z poważaniem Włodzimierz Gąsiorek – Prezes Stowarzyszenia MKW.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz