„Nie skreślaj życia tak prędko”.

„Nie skreślaj życia tak prędko”

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca kampanię społeczną pod hasłem „Nie skreślaj życia tak prędko”.  Zagadnienia nadmiernej prędkości oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych to temat kampanni realizowanej  na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania potrwa do 9 grudnia br.

W konferencji uczestniczył Marek Chodakowski, wiceminister infrastruktury, zastępca przewodniczącego KRBRD, Konrad Romik, sekretarz KRBRD, Witold Luty, dyrektor Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. Minister Marek Chodkiewicz mówił o działaniach rządu na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej i jej wpływu na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Konrad Romik mówił o nadmiernej prędkości i jej wpływie na zdarzenia na drogach oraz skutkach, jakie powoduje. Informował o podejmowanych działaniach zmierzających do poprawy BRD i przede wszystkim przedstawił założenia i cele przygotowanej przez Sekretariat KRBRD kampanii społecznej. Podkreślał i apelował do przybyłych o konsekwentne uświadamianie społeczeństwu problemów wynikających z nadmiernej prędkości na drogach. Przywołał statystyki, tragiczne dane, że w Polsce w ponad 7 tys. wypadków rocznie ginie prawie 800 osób, a rannych jest prawie 9 tys. osób.

Dyrektor Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, gospodarz konferencji, mówił o przeprowadzonym – w związku z konferencją i inauguracją kampanii – teście zderzeniowym pojazdu jadącego z prędkością 70 km/godz., a dokładnie jej stronie naukowo-technicznej. Po raz kolejny mówiono o siłach działających na pojazd i skutkach zderzenia w sytuacji nadmiernej prędkości, o tych niebywale tragicznych konsekwencjach nadmiernej prędkości w ruchu drogowym.

Źródło
PRAWO DROGOWE.
„Niezwykle ważna kampania”


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz