Na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie.

Tomasz Korniejew redaktor naczelny Moto.pl rozmawia z Andrzejem Grzegorczykiem wiceprezesem zarządu stowarzyszenia Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Polskie drogi są najbardziej niebezpieczne w europie, statystyki bezlitośnie pokazują  skalę tego zjawiska. Średnio każdego dnia w wypadkach drogowych na polskich drogach ginie 9 osób. Czy można to zmienić, co zrobić żeby nasze drogi były bardziej bezpieczne. Rozmowa z Andrzejem Grzegorczykiem to próba znalezienia odpowiedzi na tę katastrofalną sytuację na polskich drogach.

Analiza wypadków drogowych w Polsce w 2017 roku opracowanie Komendy Głównej Policji Biura Ruchu Drogowego przedstawia się następująco.

Edukacja od najmłodszych lat, wprowadzenie do programu szkół podstawowych przedmiotu dotyczącego edukacji z zakresu kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej ruchu drogowego, poważne potraktowanie szkolenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego tych na kartę rowerową, reedukacja osób starszych, szacunek do prawa i świadomość nieuchronności kary za piractwo drogowe – to kierunki, które już teraz mogą zmienić sytuację na polskich drogach.

Zarząd stowarzyszenia MKW w pełni akceptuje treści udzielonego przez Pana Andrzeja Grzegorczyka wywiadu. Biorąc pod uwagę fakt, że omawiane zagadnienia są zapisane również w naszym statucie deklarujemy wsparcie dla wszystkich działań oraz chęć udziału w toczącej się szerokiej dyskusji dotyczącej poprawy fatalnego stanu BRD na naszych polskich drogach.

D.G. – W.Sz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz