Msza Święta w Warszawie.

„Kto zna Chrystusa, ten zachowuje ostrożność

na drodze…”

W naszym komentarzu dotyczącym tragicznego bilansu ostatniego długiego świątecznego weekendu podzieliliśmy się z Państwem naszą sugestią, że w łańcuchu zdarzeń – samochód, droga, człowiek jesteśmy jego najsłabszym ogniwem.

Msza święta zorganizowana przez Krajowego Duszpasterza Kierowców dr. Księdza Mariana Midurę w kościele Świętego Boremeusza w Warszawie skierowana była do wszystkich uczestników ruchu drogowego i wyrażała troskę oraz zaniepokojenie o nasze bezpieczeństwo podczas podróży. Ksiądz Marian Midura i wypowiadający się: Dyrektor Caritas, przedstawiciel służb celnych-ksiądz Marian jest ich kapelanem, inspektor Komendy Głównej Ruchu Drogowego Policji apelowali o rozwagę i zwracali uwagę na potrzebę respektowania podstawowych zasad ruchu drogowego.

   

Lekceważenie podstawowych norm prawnych, brawura, beztroska i brak kultury w połączeniu z nadmierną prędkością to koktajl, który jest przyczyną wzrostu ilości tragicznych ofiar na tak zwanych polskich drogach.
Będziemy z nie pokojem czekali na najbliższe po weekendowe statystyki i komentarze dotyczące ich przyczyn. Jednocześnie prosimy i apelujemy o rozwagę wszystkich podróżujących w tym szczególnie pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu.

Zarząd MKW dziękuje Krajowemu Duszpasterzowi za docenienie roli i wkładu pracy naszego stowarzyszenia w działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. O bieżących działaniach na rzecz BRD i wychowania przyszłych pokoleń kierowców będziemy naszych czytelników informować.

Prosimy o komentarze i propozycje dotyczące rozwiązywania problemów omawianych zagadnień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz