Inspekcja Transportu Drogowego w trosce o bezpieczny majowy weekend

Ograniczenia w ruchu – zakazy pod kontrolą.

Inspekcja przypomina, że w okresie długiego weekendu – od 30 kwietnia do 3 maja – będą obowiązywały ograniczenia w ruchu drogowym dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.

– 30 kwietnia – od godz. 18:00 do godz. 22:00,

– 1 maja – od godz. 8:00 do godz. 22:00,

– 2 maja – od godz. 18:00 do godz. 22:00,

– 3 maja – od godz. 8:00 do godz. 22:00.

Zakazy nie dotyczą m.in. autokarów czy pojazdów, którymi przewożone są artykuły szybko psujące się i środki spożywcze, towary niebezpieczne, żywe zwierzęta, lekarstwa i środki medyczne.

Dziesiątki kilometrów dróg pod kontrolą. 

Rozpoczyna się długi majowy weekend, a wraz z nim działania kontrolno-prewencyjne Inspekcji Transportu Drogowego. Patrole Inspekcji będą obecne przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych – tam, gdzie spodziewany jest największy ruch oraz na wytypowanych niebezpiecznych odcinkach dróg. Działania mają zapewnić podróżującym bezpieczne wyjazdy i powroty z majowego weekendu.

– Inspektorzy będą sprawdzać, czy kierowcy są trzeźwi, czy podróżują pojazdami w dobrym stanie technicznym, czy są wypoczęci, czy nie są przemęczeni. Przemęczony kierowca, który prowadzi wielotonową ciężarówkę, stwarza bardzo duże zagrożenie na drodze – podkreślił Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. W ostatnich dniach, zatrzymaliśmy kilku kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Również dziś, na drodze krajowej nr 7 zatrzymaliśmy kierowcę ciężarówki z Turcji, który miał 2,3 promila alkoholu. Praktycznie nie było z nim kontaktu, a przewoził maszynę ważącą 17,5 t – stanowił ogromne zagrożenie na drodze – dodał.

Kontrolowane będą nie tylko pojazdy ciężarowe, ale również autokary.

Inspekcja ostrzega przed brawurą.

żródło:

Główny Inspektor Transportu Drogowego – „Bezpieczny majowy weekend z Inspekcją Transportu Drogowego”
GITD – „Ograniczenia w ruchu podczas majówki”
You Tube – „Bezpieczny majowy weekend z Inspekcją Transportu Drogowego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz