Ministerstwo Infrastruktury informuje o powołaniu pełnomocnika ds. brd

10 grudnia 2021

Rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury potwierdził fakt, iż Marek Dworak został Pełnomocnikiem MI ds. Ruchu Rowerowego i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Komunikat rzecznika prasowego Ministerstwa Infrastruktury. – Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk powołał z dniem 10 grudnia 2021 r. Marka Dworaka na Pełnomocnika Ministra Infrastruktury do spraw Ruchu Rowerowego i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Marek Dworak jest ekspertem ruchu drogowego i propagatorem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Był instruktorem i egzaminatorem nauki jazdy. W latach 2008-2020 pełnił funkcję dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, jest sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – informuje Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu.

Marek Dworak. Marek Dworak, prawnik, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, niekwestionowany autorytet i znawca prawa o ruchu drogowym. Jeden z najbardziej znanych propagatorów bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Marek Dworak to wieloletni, zasłużony, w latach 2008-2020 dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Od lat sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jednej z najbardziej aktywnych i zaangażowanych społecznie takich organizacji w Polsce. W Radzie – jak to oceniają wspólnie działający – łączy pasjonatów, instytucje państwowe i organizacje pozarządowe pokazując jak wiele przy dobrej współpracy można osiągnąć dla poprawy bezpieczeństwa.

Marek Dworak od lat znany jest opinii publicznej także dzięki programowi Jedź Bezpiecznie jako propagator bezpiecznej jazdy po drogach i jako ekspert tłumaczący zawiłości prawne w tej sferze. Magazyn który prowadzi Marek Dworak emitowany jest od 2003 roku przez TVP3 Kraków i liczy już sobie blisko 872. odcinki. Współpracuje także z Radiem Kraków, Radiostradą, gdzie w audycji „Zapnij pasy” regularnie uczy słuchaczy rozsądnej jazdy krytykując złe zachowania różnych uczestników ruchu drogowego oraz promując i uwypuklając jednocześnie dobre i godne do naśladowania wzorce. Od wielu lat służy radą i opinią mediom branżowym – instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy. Uczestniczy w regionalnych i ogólnopolskich debatach zabierając głos zawsze tam, gdzie chodzi o prewencję w ruchu drogowym, o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Inicjator prac legislacyjnych w zakresie przepisów ruchu drogowego. Tzw. jazda na suwak, określenie minimalnego odstępu od poprzedzającego pojazdu na drogach szybkiego ruchu to niektóre z przepisów, które inspirował.

źródło: J.M PRAWO DROGOWE@NEWS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz