Dobre spotkanie !

Naprawdę z wielką przyjemnością możemy poinformować Państwa, że w dniu 10.12.2021 odbyło się spotkanie w Biurze Wojewody Mazowieckiego przedstawicieli zarządu Motor Klubu Wawer z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem oraz jego zastępcą Wicewojewodą Panem Arturem Standowiczem i Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską.

Tematy omawiane podczas tego kolejnego spotkania dotyczyły kontynuacji poruszonych zagadnień na poprzednim spotkaniu z Panem Wicewojewodą i Panią Kurator.

Dyskusja dotyczyła zagadnień związanych z wprowadzaniem do szkół szeroko pojętych problemów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wychowania komunikacyjnego.

Pan Wojewoda po wysłuchaniu przedstawionych opinii i wniosków wynikających z poprzednich ustaleń zaakceptował nasze pomysły dotyczące:

1.

Rozpoczęcia przygotowań projektu masowej akcji wstępnie zatytułowanej

„DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO W MAZOWIECKICH SZKOŁACH”

W ramach projektu „Karta rowerowa moje pierwsze prawo jazdy” chcemy między innymi stworzyć możliwości uzyskania wszystkim zainteresowanym karty rowerowej.

Już na początku Nowego Roku będziemy wspólnie z Panią Kurator i pod Jej przewodnictwem oraz nadzorem opracowywali bogaty program tej wyjątkowej akcji budowy bezpieczeństwa drogowego.

2.

Objęcia patronatem przez Kuratora Mazowieckiego działań na terenie Dzielnicy Wawer związanych z eksploatacją miasteczka ruchu drogowego tak, aby służyło dobrze najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Zdobyta wiedza podczas tego pilotażowego projektu umożliwi w niedalekiej przyszłości wyciągnięcie daleko idących wniosków dotyczących koniecznych zmian organizacyjnych w procesie szkolenia komunikacyjnego w szkołach.

3.

Dziękujemy Panu Wojewodzie za deklarację uczestnictwa w spotkaniach roboczych, które z pewnością przyczynią się do tego, aby jak najsprawniej można było wdrożyć w życie i zrealizować projekt do końca pierwszego półrocza.

Szanowni Państwo dzisiaj możemy Wam obiecać, że o postępach w realizacji tak ambitnego i ważnego społecznie projektu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Chcemy również podziękować Posłowi RP Panu Pawłowi Lisieckiemu i koledze Dariuszowi Gilowi za udział i zaangażowanie w przygotowaniu tej ważnej konferencji – narady, w której nie mogli uczestniczyć z powodów od nich całkowicie niezależnych.

Opracowali: Dariusz Gil – Wojciech Szemetyłło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz