Doceniona troska o bezpieczeństwo

Od 20 lat Motor Klub Wawer propaguje bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, oraz organizuje szkolenia w tym zakresie. Jego prezes, Włodzimierz Gąsiorek został 25 października odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, podobnie jak Dariusz Gil.

Tego samego dnia odprawiona została mszaw kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski
w Aninie, podczas której ks. proboszcz Marek Doszko podkreślił znaczenie szkolenia motorowego. A o Włodzimierzu Gąsiorku mówił, że jest on jednym z tych, którym mimo wielu lat na karku (w tym przypadku 80) wciąż chce się robić coś pożytecznego.

Włodzimierz Gąsiorek to były pracownik Warszawskiej Fabryki Motocykli, konstruktor, a także sportowy motocyklista z wieloma osiągnięciami. Spod jego ręki wyszło wielu kierowców, których przekonał, że na drodze najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Po mszy odbyło się okolicznościowe spotkanie członków i sympatyków Motor Klubu Wawer, a wśród nich Dariusz Gil i Wojciech Szemetyłło, którzy wspólnie z Włodzimierzem Gąsiorkiem zostali w tym roku laureatami XVI Ogólnopolskiego Konkursu dla Kierowców, otrzymując w Waplewie z rąk Krzysztofa Hołowczyca trofeum w postaci Złotej Kierownicy
św. Krzysztofa.


I owo trofeum laureaci przekazali księdzu Markowi Doszko, zapalonemu motocykliście,
uczestnikowi wielu zlotów motorowych i rajdów, który od pewnego czasu użycza MKW terenu przy kościele w Aninie dla szkolenia młodzieży.
Wręczyli też proboszczowi dyplom uznania oraz szablę.

Obecny podczas tego spotkania burmistrz Łukasz Jeziorski docenił pożytki płynące ze szkolenia motorowego, zaangażowanie w tę działalność Włodzimierza Gąsiorka i przekazał laureatom Konkursu upominki od władz samorządowych Wawra, a prezesowi MKW list gratulacyjny.

Wpis jest przedrukiem z Dwutygodnika Mieszkańców Dzielnicy Wawer,  Kurier Wawerski artykuł „Doceniona troska o bezpieczeństwo” – foto. Andrzej Murat

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz