DEBATA NAD STANEM BRD W POLSCE

W dniu 15 XII 2020 r. odbyło się 23 posiedzenie plenarne Sejmu RP.
Przedstawiony został dokument „Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2019 r”. druk nr 585 przedstawił Rafał Weber, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.
Stanowisko Komisji Infrastruktury druk nr 667 przedstawiła posłanka Anna Milczanowska.

         

Debata dotycząca stanu BRD w Polsce została zakończona przyjęciem dokumentów.


Poseł Marek Rutka apelował o zmiany w systemie szkolenia kandydatów na kierowców.
Stwierdził, że zmiana przepisów nie wpłynie na umiejętności polskich kierowców. Poprawa jakości dróg nie wyeliminuje wypadków, polscy kierowcy są po prostu źle szkoleni. System szkolenia kierowców nie realizuje pełnego zakresu szkolenia pozwalającego bezpiecznie poruszać się po drogach szybkiego ruchu. Autostrady to pięta Achillesa polskich szkoleniowców, dlatego pytam, stwierdził Marek Rutka: kiedy program kursu na prawo jazdy zostanie poszerzony o praktyczną umiejętność jazdy po autostradach?

Małgorzata Tracz pytała o plany resortu w kwestii powszechnej dostępności do szkolenia i egzaminu na kartę rowerową dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Stanowisko resortu.

W imieniu resortu infrastruktury na pytania odpowiedział  Rafał Weber.
Podsumował: – Co mnie cieszy osobiście, to fakt, że żaden z klubów nie złożył wniosku o odrzucenie tego raportu. Myślę, że raport został przygotowany w sposób rzetelny i merytoryczny. Statystyka odzwierciedla wszystko to, co działo się na polskich drogach w 2019 roku.

23. posiedzenie Sejmu IX kadencji
Sala Posiedzeń oraz inne sale –  transmisje archiwalne


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz