„Z Piekoszowa na krańce Świata”

Zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w  Piekoszowie

Msza św. w intencji Kierowców i MIVA Polska, poświęcenie pojazdów i wiele atrakcji złożyło się na Ogólnopolski Festyn Rodzinny w Piekoszowie, który zakończył obchody Tygodnia św. Krzysztofa.

Ks. Jerzy Kraśnicki, zastępca krajowego duszpasterza kierowców, a także dyrektor organizacji MIVA Polska, zajmującej się wsparciem misjonarzy w zakupie niezbędnych środków transportu, podkreśla, że przesłaniem płynącym z kończącego się tygodnia św. Krzysztofa dla wszystkich zmotoryzowanych jest to, aby być chrześcijaninem także za kierownicą.Ks. Jerzy Kraśnicki, zastępca krajowego duszpasterza kierowców, a także dyrektor organizacji MIVA Polska, zajmującej się wsparciem misjonarzy w zakupie niezbędnych środków transportu, podkreśla, że przesłaniem płynącym z kończącego się tygodnia św. Krzysztofa dla wszystkich zmotoryzowanych jest to, aby być chrześcijaninem także za kierownicą.

„Zawsze musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze, musimy się kierować miłością i pamiętać o tym, także będąc w podróży. Jako MIVA Polska propagujemy model bezpiecznego kierowcy – chrześcijanina. W naszym dekalogu kierowców pierwszym przykazaniem jest: nie jesteś, nie bądź egoistą na drodze. Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach – wyjaśnia”

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – ks. Jerzy Kraśnicki (25.07.2022)
Radio FARA

W uroczystościach zakończenia obchodów tygodnia Świętego Krzysztofa uczestniczyli przedstawiciele środowisk szkoleniowych Warszawy oraz Łodzi w osobach Wojciecha Szemetyłło i Krzysztofa Kołodziejczyka.

Serdecznie dziękujemy Ks. Jerzemu Kraśnickiemu za zaproszenie do udziału w tegorocznych obchodach tygodnia Świętego Krzysztofa.

opracowali: Wojciech Szemetyłło – Dariusz Gil

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do „Z Piekoszowa na krańce Świata”

  1. Pingback: itsmasum.com

Dodaj komentarz