Wielkanoc 2019 – Krwawe żniwo.

Od piątku do poniedziałku na polskich drogach pomimo wzmożonej pracy służb i trwającej akcji policyjnej „WIELKANOC” bilans statystyk zdarzeń drogowych jest znacznie bardziej tragiczny niż w innych latach.

Statystyki szczegółowe poszczególnych dni Świąt Wielkanocnych.

Wyniki sumaryczne z ostatnich czterech lat.

Z wielką przykrością publikujemy najnowsze zestawienia i statystyki poświąteczne dotyczące tragicznych w skutkach wydarzeń na naszych drogach.

Tak jak wielu z Państwa mieliśmy nadzieję w 2018 roku, że najgorsze lata mamy za sobą tylko i aż tylko 23 ofiary śmiertelne jednak dane z Komendy Policji są porażające – 38 osób zbitych to prawdziwa katastrofa wzrost o ponad 66% zmusza nas wszystkich do szukania odpowiedzi na pytanie, dlaczego, tak się stało!? Czy paradoksalnie dobra pogoda, stale poprawiający się stan naszych dróg, co raz więcej nowoczesnych i dobrze wyposażonych samochodów jest powodem, że to my kierujący nie dorastamy do nowych zadań i stajemy się najsłabszym ogniwem-elementem w szeregu przyczyn takiego stanu rzeczy ? To, że stan szkolnictwa i kształcenia kierowców na wszystkich szczeblach wymaga, szybkich i koniecznych zmian wiemy doskonale.

Uczestnicząc w pracach wielu zespołów przygotowujących propozycje tak oczekiwanych przez środowisko instruktorów i egzaminatorów i co najistotniejsze młodych i początkujących uczestników ruchu drogowego nowelizacji wiemy, że czas dyskusji należy zakończyć i trzeba koniecznie podjąć zdecydowane działania legislacyjne już od dawna zapowiadane przez Rząd.

Zarząd MKW stoi na stanowisku, że taką nadzieją na odwrócenie niekorzystnych tendencji jest jak najszybsza realizacja zapowiadanego programu edukacji komunikacyjnej i wprowadzenia wychowania komunikacyjnego jako obowiązkowego przedmiotu do szkół.

Zapraszamy do analizy statystyk, są one w tym roku bardzo smutne.

Opracowali D.Gil-W.Szemetyłło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz