W trosce o najmłodszych uczestników ruchu drogowego

Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy

Koniec wakacji, powrót do normalnego codziennego życia i oczywiście początek już za kilka dni nowego roku szkolnego uświadomiły nam, że wciąż pomimo wybudowanego wspólnym wysiłkiem miasteczka ruchu drogowego w dzielnicy Wawer czeka nas wiele pracy, aby ożywić i doprowadzić do końca ten projekt. Wykorzystanie tego wspaniałego obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem — do praktycznego szkolenia młodzieży w bezpiecznym i prawidłowym korzystaniu z rowerów, hulajnóg, UTO i urządzeń wspomagających ruch, choć na te ostatnie nie trzeba posiadać karty rowerowej.

Organizacja i przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową byłoby znakomitą okazją do uzupełnienia cyklu szkolenia komunikacyjnego powadzonego w szkołach podstawowych naszej dzielnicy.

Przeglądając archiwum kolegi Dariusza Gila, natrafiłem na nagrania naszych audycji w Radio Warszawa, które dobitnie świadczą, że starania o edukację i wychowanie komunikacyjne najmłodszych uczestników ruchu tak niezbędne do poprawy fatalnego — (znamy statystyki) stanu bezpieczeństwa na drogach, wciąż czekają na swoje pozytywne zakończenie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tymi starymi materiałami i pomoc w realizacji bardzo ambitnych projektów.

Zarząd MKW.

Włodzimierz Gąsiorek

Wojciech Szemetyłło

Dariusz Gil

Dariusz Gil

 

 

 

 

 

Audycje w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego Radio Warszawa

24 01 2014 roku

Wojciech-Dąbrowski-prezenter

17 10 2017 roku

Ewa-Pietrzak-prezenter-autorka-audycji

przygotowali: Dariusz Gil i Wojciech  Szemetyłło.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz