V Ogólnopolski Konwent „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”

W dniach 14.06-15.06.2023 w Warszawie odbył się zorganizowany przez Ogólnopolską Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych V Ogólnopolski Konwent

„Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”

 Wydarzenie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu „Bądź Bezpieczny na Drodze” edycja 2018-2025 i miała charakter charytatywny. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki.

Harmonogram przebiegu konferencji naukowej w ramach:
V Ogólnopolskiego Konwentu pt.:
„ Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”

Dzisiaj po zakończeniu bogatego w wydarzenia i bardzo pracowitego dwudniowego spotkania zainteresowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego przedstawicieli
interdyscyplinarnego środowiska zaproszonych przez Panią Prezes Fundacji Nadzieja dr. Aleksandrę Kieres chcemy podzielić się z Państwem Naszymi uwagami i wnioskami wynikającymi z Naszego udziału w tym wydarzeniu.

1. W panelach, dyskusjach poświęconych problematyce szeroko
pojętego programu poprawy BRD wzięli udział naukowcy
,przedsiębiorcy oraz praktycy zajmujący się szkoleniem i
doszkalaniem.

2. Świadomość poziomu zagrożeń i strat generowanych poprzez wciąż niechlubną liczbę tragicznych wypadków /ca 30 miliardów PLN co stanowi 2% PKB/ zmusza do intensyfikacji działań na wszystkich szczeblach naszej gospodarki.

3. Wobec ogromu działań mając na celu dalszą i istotną realizację celu jakim jest minimalizacja w najbliższych latach strat konieczna staje się reorganizacja i powołanie przez Pana Premiera Centrum Koordynującego.

4. Z satysfakcją informujemy, że przygotowany wspólnie przez Kolegów Dariusza Gila i Wojciecha Szemetyłło referat na temat zdobytych doświadczeń podczas wieloletniej współpracy z władzami Oświatowymi Dzielnicy Wawer i Biurem Pana Burmistrza Baranieckiego oraz udział w organizowanym przez Pana wojewodę Mazowieckiego Tygodniu BRD dla najmłodszych uczestników ruchu uzyskał aplauz i wielką aprobatę wszystkich  uczestników  konwentu.

„Karta rowerowa moim pierwszym prawem jazdy”

Ambitne hasło Naszych – MKW działań dla pięciu milionów uczniów szkół podstawowych
zostało nagrodzone potężnymi brawami.

Udział Pana Tomasza Matuszewskiego niekwestionowanego autorytetu wśród
znawców szeroko pojętego stanu systemów szkolenia i egzaminowania wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz jego osobiste zaangażowanie w prace nad zmianami i dostosowania prawa do wciąż nowych wyzwań daje jasny i oczekiwany sygnał, że być może już w najbliższym czasie doczekamy się znacznego postępu.

Dziękujemy Prezes Fundacji Pani dr. Aleksandrze Kieres wraz z całym zespołem za możliwość uczestnictwa w tak dobrze zorganizowanym i wielkim potencjale intelektualnym wydarzeniu.


Szanowni państwo kończymy pracowite półrocze roku 2023. Jesteśmy przekonani, że nasze na miarę skromne możliwości działania statutowe, przyniosą spodziewane rezultaty w postaci poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych jego uczestników.

Życzymy wszystkim członkom i sympatykom udanych wakacji i
szczęśliwych powrotów!

opracowali: D.Gil – W.Szemetyłło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz