Realizacja projektu!


Jedenastego stycznia 2022 roku na zaproszenie I Mazowieckiego Wicekuratora Pani Doroty Skrzypek odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli:

  • Poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki
  • Dyrektor Pani Małgorzata Wojtaszewska
  • Prezes MKW Włodzimierz Gąsiorek
  • Wiceprezes MKW Wojciech Szemetyłło

Na spotkaniu omówiono problemy związane z wprowadzeniem w życie projektu Motor Klubu Wawer dotyczącego wykorzystania Miasteczka Ruchu Drogowego w Dzielnicy Wawer do prowadzenia praktycznego szkolenia młodzieży koniecznego do uzyskania uprawnień wynikających z uzyskania korty rowerowej.

Jeszcze raz zwróciliśmy uwagę, że pomimo powszechnego przekonania zarówno wśród władz oświatowych oraz samorządowych, o celowości i konieczności prowadzenia w szkołach podstawowych zajęć z edukacji komunikacyjnej istnieją ograniczenia organizacyjne i finansowe utrudniające wdrażanie w życie tak ważnego przedmiotu, jakim jest Wychowanie Komunikacyjne.

Pani Kurator wyraziła zainteresowanie naszą propozycją objęcia Pilotażowym programem i koordynacją działań pomiędzy:

  1. Samorządem
  2. Oświatą
  3. Motor Klubem Wawer
  4. WORD Warszawa

Wnioski i doświadczenia nabyte w trakcie wdrażania w życie tej nowej jakże na czasie inicjatywy stałyby się podstawą do opracowania szerszego standardowego programu nauki praktycznej edukacji komunikacyjnej.

Rozmawialiśmy również o potrzebie przywrócenia dobrej i sprawdzonej metody wychowawczej jak organizowanie turniejów z zakresu wiedzy motoryzacyjnej wśród młodzieży szkolnej na wszystkich poziomach.

Pan Poseł Lisiecki, który wspiera nasze działania na, szczeblu Rządowym i w klubie Poselskim daje rękojmię, że sprawa tak ważna z punktu zapewnienia poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zmniejszenia ofiar znajduję się w centrum zainteresowania Wysokiej Izby, Ministrów i Wojewodów.

Ustaliliśmy, że w miarę postępów w przygotowaniach do nowego sezonu będziemy się spotykać w celu koordynowania i monitorowania na bieżąco postępu w przygotowaniu programu.

Z uwagi na okres pandemiczny prace nad projektem mogą być utrudnione, w związku z tym prosimy o wyrozumiałość zainteresowane postępem prac osoby. O wynikach działań będziemy informowali naszych czytelników.

opracowali: Dariusz Gil – Wojciech Szemetyłło

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz