PIELGRZYMKA KIEROWCÓW 2018

W Duchu i Prawdzie na drogach.

Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców 2018 przebiegła pod hasłem „W duchu i prawdzie na drogach”. Intencją dorocznej modlitwy jest prośba o poprawę bezpieczeństwa na drogach i pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Tradycyjnie na Jasną Górę  przybyli Pielgrzymi z całej Polski.

Tradycyjnie na pielgrzymkę przybyli zawodowi kierowcy rajdowi z zespołu Orlen Team, motocykliści Jacek Czachor i Marek Dąbrowski.


„Przybywamy po raz 17-ty, od tego czasu, jak o. Nikodem Kilnar z Jasnej Góry podpowiedział nam, że taką pielgrzymkę warto zrobić, i co roku jesteśmy w druga sobotę maja – mówi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców”

„Dla nas to był bardzo owocny rok jeżeli chodzi o pomoc misjonarzom – stwierdza ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska – Zaangażowanie wielu kierowców i ludzi dobrej woli, przyczyniło się do zrealizowania prawie 100 projektów na pojazdy misyjne.

„Jako Policja uczestniczymy w pielgrzymce kierowców od bardzo wielu lat. Współpracujemy na co dzień z krajowym duszpasterzem kierowców ks. Marianem Midurą, i to nasze dzisiejsze spotkanie jest naturalną kontynuacją naszych codziennych wysiłków na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia mł. insp. Armand Konieczny z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Słowa powitania skierował o. Tomasz Tlałka, paulin.

Głównym punktem pielgrzymki była Mszya św. w intencji wszystkich kierujących pojazdami i podróżujących o godz. 11.00 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył bp Jerzy Maculewicz, administrator Apostolski w Uzbekistanie.

Na zakończenie Eucharystii złożono Akt  Zawierzenia Kierowców Pani Jasnogórskiej

Po Mszy św. w intencji wszystkich kierujących pojazdami i podróżujących nastąpiło poświecenie pojazdów.

W relacji z  XVII  Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasnej Górze wykorzystano materiały Biura Prasowego Jasnej Góry


Galeria zdjęć z XVII Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę 2018.


FOTO MAGDALENA KIMAK WEDDINGS MIVA POLSKA


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz