Odszedł Redaktor Andrzej Kołaczkowski!

Odszedł Redaktor Andrzej Kołaczkowski!

Wspaniały człowiek i kolega, który współpracował i od wielu lat był w stałym kontakcie z naszym środowiskiem.
Rozpoczynał swoją karierę dziennikarską w połowie lat sześćdziesiątych w redakcji Polskiego Radia Kierowców kierowaną przez redaktora Lecha Pędzicha, a następnie przez redaktora Aleksandra Żyznego. Kontynuował ją z wielkim powodzeniem współpracując w Telewizji Polskiej z redaktorem Eugeniuszem Pachem i Tadeuszem Olszańskim.

Brał zawsze czynny udział w imprezach motoryzacyjnych, rajdach zlotach i szkoleniach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Wspólnie z redaktorem Władysławem Paszkowskim i PZM-ot prowadził akcję podnoszenia kwalifikacji oraz umiejętności jazdy w trudnych zimowych warunkach. Tysiące warszawskich kierowców amatorów bezpłatnie pod okiem instruktorów Szkoły Paszkowskiego w wielkich imprezach na terenie byłego stadionu 10-lecia ćwiczyło elementy, które niejednokrotnie przydały się później w ekstremalnych warunkach na drogach. Wiele lat póżniej kiedy już zaaklimatyzował się Niemczech, był naszym stałym konsultantem i doradcą ds. ruchu drogowego.

Żegnamy nie tylko wielkiego przyjaciela naszej zmotoryzowanej drużyny MWK, Żegnamy również kolegę i towarzysza naszej wspólnej pasji, która już od ponad pół wieku nam towarzyszy.

Cześć jego Pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz