Nie zakłamujcie historii!

60-lecie Polskiego Związku Motorowego ?
Wielka Gala!

Obchodzone centralnie w Hotelu Wiktoria i lokalnie na Salonach Automobilklubu Polski. Na uroczystości przedstawiono 60-cio letnią historię działalności PZM w Okręgu warszawskim. Wyeksponowano wspaniałe sukcesy zawodników Automobilklubu Polski w rajdach i wyścigach Samochodowych.

Nic o motocyklistach (nawet tych z AP).
Nie wspomniano słowem o ikonach polskiej motoryzacji, Jerzym Jankowskim, braciach Krzysztofie i Stanisławie Brun, Andrzeju Kwiatkowskim, Andrzeju Żymierskim, Włodzimierzu Markowskim czy też ?uśmiechu Warszawy? Janie Kwaśniewskim.
Nic o następnym pokoleniu mistrzów : Janie Kubalskim (17-sto krotny Mistz Polski), Mirosławie Malcu, Ferdynandzie Kubskim, Bogdanie Kantym, Bogdanie Urbaniaku. Ani słowa o Leszku Bargiele, Andrzeju Szymańskim, Ryszardzie Urbańskim.
Nie zauważono istnienia klubów warszawskich, LPŻ’tów, Legii, Budowlanych, Marymontu, Ogniwa, wydawało się że znajdą się w tej publikacji Kluby, które zawsze działały razem i w oparciu o aparat i ludzi z ZO PZM Warszawa, a były to Sekcja Motorowa AZS Warszawa -(5-cio krotny Drużynowy Mistrz Polski w wyścigach drogowych ), czy też Stołeczny Klub Motorowy – (10-cio krotny Drużynowy Mistrz Polski w wyścigach drogowych, zdobywca 44 tytułów Mistrza i Vice Mistrza Polski w klasyfikacjach indywidualnych).
Razem organizowaliśmy wyścigi wokół Stadionu X lecia, na terenie wyścigów konnych na Służewcu, Stegnach a nawet w Płocku .
Nie zauważono heroicznej walki o Stadion X-lecia prowadzonej przez Stołeczny Klub Motorowy.
Zadaję sobie pytanie ?
Czy to ten sam ZO PZM Warszawa?
Adres się zgadza ? ZO PZM Warszawa ul. Filtrowa 75.
A może to sugestia , a może przesłanie ? motocykliści odwalcie się od nas !

Ten wpis został opublikowany w kategorii WFM Blog, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz