MOTORYZACJA NAJMŁODSZYCH I TYCH „NIECO” STARSZYCH

PIKNIK na Plebanii!

W dniu 8.06.2013 roku w Aninie na terenie Parafii Matki Bożej Królowej Polski odbył się piknik motoryzacyjny dla młodzieży i nie tylko. Na terenie parkingu parafialnego zagościli sympatycy motoryzacji.

Program przewidywał:

  • wystawę zabytkowych motocykli
  • wystawę zabytkowych samochodów
  • pokaz jazdy sprawnościowej na motocyklach w wykonaniu młodzieży
  • miasteczko ruchu drogowego dla rowerzystów

Pomysłodawcą tej imprezy jest Włodzimierz Gąsiorek, działacz, szkoleniowiec, wychowawca młodzieży. Człowiek, który wdraża nowym pokoleniom ideę bezpiecznego poruszania się po drodze, który zrozumiał jako jeden z pierwszych, że bezpieczeństwa trzeba uczyć od najmłodszych lat. To jest droga do poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) w Polsce i obniżenia fatalnych statystyk wypadkowości na drogach.

Ksiądz Proboszcz Marek Doszko, Wiceprezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklistów „Rajd Katyński”, Kapelan Rajdu Katyńskiego, motocyklista i uczestnik rajdów katyńskich, duchowny zaangażowany w walkę o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Motor Klub Wawer ma w swojej działalności wielu sprzymierzeńców. Są to ludzie, dla których motoryzacja jest pasją a bezpieczeństwo na drogach priorytetem.

Przedstawiciele Straży Miejskiej z mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego, ludzie tacy jak Inspektor Włodzimierz Marad, którzy poprzez aktywne uczestnictwo w tego typu imprezach wychowują nowe pokolenia młodzieży. Zapoznają z zasadami ruchu drogowego, ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

LOK, Grupa Image, SOSK Warszawa, Wydawnictwo Liwona to tylko niektórzy zaangażowani w szerzenie idei poprawy BRD. Tylko nauka począwszy od najmłodszych lat może w przyszłości przynieść poprawę statystyk wypadkowości, w których Polska przoduje wśród krajów europejskich.

O problemach związanych ze szkoleniem na kat. AM oraz A2 wypowiedział sie Tadeusz Mielczarek, szkoleniowiec z wieloletnią praktyką.

Impreza udana i potrzebna, z dużym potencjałem dydaktycznym GRATULUJEMY.
Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że władze Anina nie popierają takich inicjatyw. Zabrakło przedstawicieli ratusza – to bardzo przykre, że mamy jeszcze takich włodarzy, którzy nie rozumieją na czym polega proces edukowania młodych ludzi.
Panie Burmistrzu zapraszamy za rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na MOTORYZACJA NAJMŁODSZYCH I TYCH „NIECO” STARSZYCH

  1. Pingback: zoloft in pregnancy third trimester

  2. Pingback: viagra prescriptions

Dodaj komentarz