Modlitwa za Kierowców na Jasnej Górze

Modlitwa za Kierowców na Jasnej Górze

9 MAJA 2020 godz. 10:30 – 13:30

W sobotę 9 maja 2020 odbyła się w naszym Narodowym Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze modlitwa za Kierowców i wszystkich podróżujących. Modlitwa odbyła się w ramach XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców.

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii koronawirusa na Jasną Górę udała się jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Duchem i Sercem pielgrzymujmy przed Oblicze Jasnogórskiej Pani! Tegorocznej modlitwie za kierowców na Jasnej Górze będą towarzyszyć słowa:

Z wdzięcznością Kierowcom u Naszej Matki.

Wszystkich pielgrzymów witał o. Nikodem Kilnar, inicjator pierwszej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę.

„Wdzięczni wszystkim kierowcom, którzy w tych trudnych czasach służą nam pomocą na naszych polskich drogach – módlmy się za nich, dziękując za ich służbę, za ich poświęcenie i odwagę. Prosimy o bezpieczeństwo, o życzliwość i miłość, kiedy poruszamy się po drodze czy jako kierowcy, motocykliści, rowerzyści czy piesi”

ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców.

W homilii ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Miva Polska i zastępca krajowego duszpasterza kierowców wyraził wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają MIVA Polska swoimi modlitwami i ofiarami.

W czasie Mszy św. zabrzmiał specjalny Akt Zawierzenia wszystkich, którzy podróżują, modlono się także za tych, którzy zginęli na drogach.

Podczas modlitwy będziemy  dziękować za służbę wszystkich polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie, szczególnie tym, którzy podejmują opiekę nad chorymi i potrzebującymi.

Będziemy też kontynuować nasze codzienne błaganie o ustanie epidemii. Zawierzymy Matce Przenajświętszej Królowej Polski również pracę i podróże misjonarzy.

Na Jasnej Górze od wieków, szczególnie w trudnych sytuacjach, w dłonie Maryi powierzaliśmy nasz los. U Maryi szukaliśmy wsparcia. Zawsze w historii narodu i Kościoła okazywała się naszą pomocą i obroną. Tym razem również będziemy błagać Naszą Matkę o wsparcie.

W programie tegorocznej modlitwy za kierowców na Jasnej Górze:

10.45 – rozpoczęcie modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu – Koronka do Miłosierdzia                     Bożego
11.00 – Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu w intencji Kierowców i Dobroczyńców                         MIVA Polska z zawierzeniem Kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce                   Najświętszej, Królowej Polski. Mszy św. przewodniczy Krajowy Duszpasterz                             Kierowców – ks. Marian Midura, zaś homilię wygłosi dyrektor MIVA Polska – ks.Jerzy Kraśnicki;
13.30 – Droga krzyżowa na wałach (z zachowaniem rygorów epidemiologicznych)
21.00 – Apel Jasnogórski w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA.

Ogólnopolska pielgrzymka kierowców na Jasną Górę, transmisja na żywo

XIX Ogólnopolska pielgrzymka kierowców na Jasną Górę

Opublikowany przez MIVA Polska Sobota, 9 maja 2020


Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich w intencji ofiar wypadków drogowych.
9 MAJA 2020 13:30

Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich w intencji ofiar wypadków drogowych.

Opublikowany przez MIVA Polska Sobota, 9 maja 2020


źródło: Modlitwa za Kierowców na Jasnej Górze MIVA POLSKA
XIX Ogólnopolska pielgrzymka kierowców na Jasną Górę
Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich w intencji ofiar wypadków drogowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Modlitwa za Kierowców na Jasnej Górze

  1. Pingback: sikiş

Dodaj komentarz