ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA OTWOCK 18.07.2021

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km”

Konferencja Prasowa – XXII Tydzień św. Krzysztofa


Parafia Św. Wincentego a Paulo w Otwocku

Msza św. w intencji kierowców i podróżujących oraz dobroczyńców MIVA Polska pod przewodnictwem bp. Janusza Ostrowskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.

Msza św. w intencji kierowców i podróżujących oraz dobroczyńców MIVA Polska


Występ zespołu z Peru „Los Companieros”


Jedna z atrakcji pikniku, symulator dachowania.

Honorowym gościem Motor Klubu Wawer uczestniczącym wspólnie z nami w uroczystych obchodach Inauguracji XXII Ogólnopolskich Obchodów Tygodnia Świętego Krzysztofa w Parafii Świętego Wincentego a Paulo w Otwocku był Pan Poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki.

Wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa na naszych drogach ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszej grupy uczestników ruchu drogowego informujemy, że problematyka ta jest bliska i dobrze znana Panu Posłowi i możemy oczekiwać owocnej i stałej współpracy z Biurem Poselskim Pana Posła Lisieckiego.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe osobiste aktywne i życzliwe zaangażowanie i czas poświęcony na wspieranie Zarządu MKW w staraniach o wdrożenie tej pięknej idei na terenie nie tylko Dzielnicy Wawer.


Po zakończeniu Mszy Świętej i poświęceniu licznie przybyłych pojazdów przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Warszawskiej bpa Janusza Ostrowskiego rozpoczął się zorganizowany wspólnymi siłami księdza proboszcza
Bogdana Sankowskiego i Dyrekcji MVA Polska – księdza Dyrektora Jerzego Kraśnickiego Piknik dedykowany pracy wielotysięcznej grupie naszych najlepszych ambasadorów w dalekich i egzotycznych krajach całego Świata- Polskich Misjonarzy. To właśnie dla nich Miva Polska organizuje coroczne zbiórki pieniędzy na zakup środków transportu, który bardzo często jest im niezbędny do pełnienia  ewangelicznej misji.

W ubiegłym roku udało się zebrać prawie cztery miliony złotych. Zakupiono ponad siedemset pojazdów i wiele innych środków transportu. Można było podziwiać i kupić wiele ciekawych prac plastycznych powstałych w placówkach misyjnych Afryki, posłuchać Peruwiańskiej muzyki w oryginalnym wykonaniu. Nie zabrakło też nawiązania do współczesnych i ciągle bardzo bolesnych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Symulator dachowania był oblężony nie tylko przez najmłodszych, ale również cieszył się zainteresowaniem i powodzeniem wśród wytrawnych kierowców. Najważniejsze jest, że po odważnym przeżyciu tej nietypowej próby / do odważnych świat należy/ wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że należy zachować maksymalnie dużą ostrożność i rozwagę na drodze, aby nie doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, jaką jest dachowanie pojazdu na drodze.

Dziękujemy organizatorom: Księdzu dyrektorowi Jerzemu Kraśnickiemu. Proboszczowi Ks. Bogdanowi Sankowskiemu za zaproszenie na tę wspaniale wpisującą się w program działania naszego Stowarzyszenia piękną i bardzo pożyteczną akcję zwracania uwagi wiernych na problemy bezpieczeństwa drogowego z innej niecodziennej poza ziemskiej perspektywy.

Opracowali: Dariusz Gil – Wojciech Szemetyłło

Niedziela, 18. 07.2021 r. Otwock, Parafia św. Wincentego a Paulo, ul. Kopernika 1
Inauguracja 22. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa.

Galeria zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz