Udane zakończenie 2021 roku

 

Dwudziestego ósmego grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu MKW z Ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem oraz Posłem Pawłem Lisieckim.

Omówiono możliwości i zasadność prowadzenia w szkołach zajęć dydaktycznych z zakresu B R D w większym wymiarze godzin, zwracając szczególną uwagę na korelację pomiędzy teorią a praktyką.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego w dobie motoryzacyjnego zagrożenia, należy zmodyfikować programy szkolenia tak, żeby ograniczyć skutki wypadków drogowych do minimum.

Dzisiaj z nieukrywaną satysfakcją możemy poinformować Państwa, że Pan Minister wykazał głębokie zainteresowanie resortu poruszanymi w trakcie dyskusji problemami trapiącymi polskie szkoły.

Pan Minister stwierdził, że istnieje pilna potrzeba wypracowania metodyki uwzględniającej dzisiejsze zagrożenia i realia panujące na polskich drogach.

Z nadzieją i wielką odpowiedzialnością przyjęliśmy zaproszenie do dalszej współpracy z właściwym Departamentem Ministerstwa edukacji i nauki, Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Biurem poselskim Pana posła Pawła Lisieckiego.

Przygotowali: Dariusz Gil — Wojciech Szemetyłło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz