Karta rowerowa moim pierwszym prawem jazdy

W dniu 21listopada 2023 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Motor Klubu Wawer z Panem Wojewodą Mazowieckim Tobiaszem Bocheńskim.

Stowarzyszenie Motor Klub Wawer reprezentowali:

  1. Paweł Lisiecki – Poseł RP IX kadencji – nasz ekspert do spraw edukacji młodzieży oraz przewodniczący Sejmowej Komisji do spraw edukacji.
  2. Dariusz Gil Wiceprezes Zarządu MKW
  3. Wojciech Szemetyłło Wiceprezes Zarządu. MKW.

Tematem spotkania było przedstawienie Panu Wojewodzie uwag i wniosków wynikających z dotychczasowej współpracy z Kuratorem Mazowieckim Panią Aurelią Michałowską oraz Burmistrzem Dzielnicy Wawer Panem Leszkiem Baraniewskim

zzzzz

Informowaliśmy już czytelników portalu o Naszych wieloletnich działaniach dotyczących budowy i eksploatacji miasteczka ruchu drogowego i staraniach dotyczących wprowadzenia wychowania komunikacyjnego do szkół podstawowych. Finałem spełniającym nasze wysiłki była organizacja pod Patronatem Wojewody Mazowieckiego już po raz drugi Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Z wielką satysfakcją możemy poinformować, że zagadnienia dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach  najmłodszych uczestników ruchu spotkały się z zainteresowaniem Pana Wojewody a ponad to uzyskały jego pełną aprobatę i obietnicę kontynuowania tego projektu.

Być może hasło które jest tytułem dzisiejszej notatki Karta Rowerowa moim pierwszym prawem jazdy zostanie na stałe wprowadzone do kalendarza imprez związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych jego uczestników

Przygotowali Dariusz Gil i Wojciech Szemetyłło.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Historia, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz