Inauguracja XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa w Kielcach.

W dniu 22 lipca nr.  w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach uroczystą Mszą Św. został zainaugurowany XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.


Organizatorem imprezy była MIVA Polska i Dzieło Misyjne Diecezji Kieleckiej.

Od godzin porannych na każdej Mszy Św.  była głoszona okolicznościowa homilia przez ks. Jerzego Kraśnickiego – dyrektora MIVA Polska, wprowadzająca w tematykę Tygodnia św. Krzysztofa.

O godz. 12.00 na placu Najświętszej Maryi Panny przy katedrze rozpoczął się festyn, nad którym patronat honorowy sprawowali J.E. Bp. Jana Piotrowskiego – Ordynariusz Diecezji Kieleckiej, Pani Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, Pan Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Pan Wojciech Lubawski – Prezydent Miasta Kielce oraz Pan Michał Godowski – Starosta Kielecki.

O godzinie 16 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego oraz J.E. bpa Jean-Jacques Koffi Oi Koffi Ordynariusza diecezji San Pedro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W procesji wejścia służby mundurowe uroczyście wniosły do prezbiterium figurę św. Krzysztofa. W swojej homilii biskup z Afryki nawiązał do Liturgii Słowa i wskazał co oznacza bycie prawdziwym pasterzem.

„Misja, którą Jezus Chrystus przekazuje nam dziś to pójście za Jego głosem. Każdy biskup i kapłan musi mieć tego świadomość. My mamy odpowiedzialność moralną i duchową za tych, do których Jezus Chrystus nas posyła. Drodzy biskupi i księża, bądźmy pasterzami, których Bóg posyła i którzy kochają swoje owce. Nie bądźmy najemnikami, ale dobrymi pasterzami”

Po Mszy Św. biskupi w asyście Komendanta Policji Miejskiej w Kielcach podinsp. Piotra Zalewskiego poświęcili samochody znajdujące się pod Katedrą, jadąc na takim samym pojeździe, jakimi poruszają się najczęściej misjonarze.

MIVA Polska od wielu lat współpracuje z różnymi służbami, które jako pierwsze docierają do poszkodowanych na drogach, jak również z tymi, którzy dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Środowisko szkoleniowe  Motor Klub Wawer z Warszawy reprezentowali:
Włodzimierz Gąsiorek
Wojciech Szemetyłło
Dariusz Gil

Policja przypomniała o bezpieczeństwie w ruchu drogowym poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne w zorganizowanym mini-miasteczku ruchu drogowego.

Swój sprzęt i pojazdy zaprezentowały Straż Pożarna

Wojsko Polskie

Służba Celna, Inspektorat Transportu Drogowego

Mobilny punkt poboru krwi i wielu innych wystawców

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz