21. OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KIEROWCÓW

21. OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KIEROWCÓW

Z Maryją na drogach pokoju.

Aby nasze drogi były bardziej bezpieczne – o to prosili na Jasnej Górze uczestnicy 21. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że wspólna modlitwa mobilizująca do wspólnego skoordynowanego wysiłku może przyczynić się do owocniejszych wysiłków na rzecz lepszego bezpieczeństwa na polskich drogach. Apelują o przestrzeganie przykazań, rozwagę, ostrożność, szacunek, okazywanie miłości bliźniemu na drodze i zdjęcie „nogi z gazu”.

Organizatorami pielgrzymki kierowców na Jasną Górę są: MIVA Polska, Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. MIVA (Mission Vehicle Association) jest stowarzyszeniem działającym na rzecz misyjnych środków transportu. MIVA Polska powstała w 2000 r. i jest jedną z agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Pielgrzymka jest też co roku wyrazem modlitewnej wdzięczności dla wszystkich kierujących pojazdami za udział w Akcji św. Krzysztof 1 gr za 1 km na rzecz misyjnych środków transportu.


W ramach pielgrzymki poświęcono pojazdy oraz odbyła się Droga Krzyżowa w intencji wszystkich, którzy zginęli na drogach.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz